Бійка

Незаконний видобуток бурштину: чи купують копачі на Рівненщині "білети" в поліції

Величезні території Полісся практично не контролюються Києвом, бо там царюють бурштинокопачі

15 червня дві сотні чоловіків перекрили трасу в Сарненському районі Рівненщини. Більшість у балаклавах та масках. Поки з обох боків збільшувалися черги машин, десяток патрульних намагалися умовити протестувальників звільнити дорогу. Натомість почалася бійка. Протестувальники подіставали каміння. Травмовані є і серед мітингарів, і серед патрульних.

"Я побачив, що деякі особи були з ножами. Інші люди щось діставали з карманів. Я мусив дістати зброю і таким чином відводити і себе, і своїх хлопців з тієї маси людей. Зараз триває кримінальне провадження. 7 потерпілих працівників поліції. Особисто у мене зміщення трьох хребців, забої. У декого - розсічені брови, поламане ребро" – розповідає начальник Патрульної поліції Рівного Сергій Мерчук.

Депутат об’єднаної громади Клесова Володимир Охменюк не приховує, що був серед тих, хто перекривав трасу. Це було як раз поблизу його селища. Каже – протестували проти вибірковості поліцейських. За його словами, правоохоронці не чіпають мийників, які заплатили так званий білет. Затримують, мовляв, лише тих, хто цей білет не купив.

"Поліція сама так не працює. Працює з організованою злочинністю. Виходить – хочеш піти попрацювати, маєш заплатить "білет". За день десь в районі 250 доларів" – наголошує Володимир Охменюк.

Перекриттю траси передував інший конфлікт. За словами місцевого депутата, мийники з Клесова почали видобувати бурштин без "білетів". Тобто, нікому за це не заплативши. Правоохоронці намагалися їм завадити і почалася бійка.

Водночас спікер місцевої поліції стверджує: ніяких "білетів" правоохоронці не видають – такі результати внутрішнього розслідування.

"Дійсно, була ситуація в Рокитнивському районі, коли наші працівники приїхали на повідомлення лісовиків про те, що здійснюється незаконний видобуток бурштину. Коли ми намагалися транспортувати цю мотопомпу - група людей перегородила дорогу і хотіла забрати її назад… Службове розслідування закінчилося і фактів того, що хтось когось "обілечує", конкретно серед працівників поліції, ми не встановили. Нам не було надано ні фото, ні відеодоказів. Чи будь-яких взагалі матеріалів, які могли б це підтвердити. Ми цих фактів не встановили", – заявляє прес-офіцер поліції Рівненської області Ольга Ангелова.

Місцевий журналіст Дмитро Лентіюк переконує – "білети" існують. Їхня ціна коливається від кількох сотень до тисячі доларів за один вихід із помпою. Інколи потрібно крім грошей віддавати ще і частину того, що вдалося намити.

"В околицях Клесова "білет" коштує приблизно 250 доларів з бригади за зміну. На більш рентабельних ділянках це може коштувати 600, 800, 1 000 доларів і половина усього видобутого теж. Все залежить від рентабельності місця видобутку" – стверджує Лентіюк.

На думку Дмитра Леонтіюка, мешканці селищ, які розташовані поблизу родовищ сонячного каміння, мили і будуть мити бурштин, попри будь-які заборони.

"У чому зацікавлена держава? Якщо вона зацікавлена у тому, щоби люди видобували бурштин і держава отримувала якісь дотації, потрібно прийняти відповідний закон. Якщо вона зацікавлена у тому, щоб ніхто не видобував бурштин і це було категорично заборонено – потрібно ввести якісь більш жорсткі санкції. Це є державна політика і вирішуватися воно має на рівні держави" – наголошує прес-офіцер поліції Рівненської області Ольга Ангелова.

Тим часом щороку на Рівненщині більшає місць, де вже ніколи нічого не буде рости, кажуть екологи. Адже після видобутку сонячного каміння необхідно робити рекультивацію ділянки, а таке тут дуже велика рідкість.

Попередній матеріал
Нові державні норми: забудовників змусять будувати комфортніше житло
Наступний матеріал
Засідання Нацради України з питань телебачення і радіомовлення – трансляція

Педофіл, якого нещодавно звільнили, зґвалтував 10-річну дівчинку

"Євробляхи": що змінить закон, який готують до голосування у ВР

Кривава помста: подробиці моторошного вбивства подружжя у Харкові – сюжет

На Кіровоградщині службовий собака за годину відшукав в'язня-утікача

У Харкові подвійне вбивство: вдома розстріляли родину

У середмісті Одеси вибухнула автівка: поранений керівник охоронної фірми – фото та відео