Роль жінки у збройній боротьбі
Роль жінки у збройній боротьбі 5 канал

"Одиниці пішли далі звичного медика": учасниці війни обговорили роль жінки у збройній боротьбі

Читайте по-русски
Нині у війську за контрактом проходять службу понад 25 тис. жінок

Роль жінки у збройній боротьбі – таку тему обговорювали учасниці війни на сході України. Піднімали питання й жінок на війні в історичному контексті, пояснюючи, що українська мілітарна історія з жіночим обличчям має більш ніж 100-річну традицію.

Як передає "5 канал", жінки-ветерани розповідали власні історії боротьби з російською агресією, оцінювали, як змінюється українська армія по відношенню до жінки та проводили історичні паралелі. Адже жінки були в лавах Українських січових стрільців, в армії УНР та Галицькій армії.

Нині у війську за контрактом проходять службу понад 25 тис. жінок, з них понад 3 тис. – мають офіцерські звання. Утім, розповідають присутні, отримати офіційно бойову посаду для них раніше було практично неможливо. У вересні 2018-го український парламент таки зрівняв права жінок і чоловіків у Збройних силах України.

"З листопада 14-го по лютий 15-го я намагалася офіційно оформитися в батальйон. Тому що, по-перше, дівчат не брали. Потім уже почали говорити, що беремо на медика, санітара або на діловода. А я не хотіла", – зазначає ветеранка Лана Кромбет.

"Дівчата далі ніж звичний медик… Ну одиниці дівчат, які з 14-го, з 15-го змогли бути снайперками чи займати якісь інші бойові посади", – каже парамедик батальйону "Госпітальєри" Катерина Приймак.

Дивіться також: "Ви цементуєте нашу оборону": Порошенко нагородив українських жінок-воїнів

Попередній матеріал
Керівника "Укрексімбанку" Гриценка затримав одіозний прокурор Кулик – адвокат
Наступний матеріал
"Навіть у часи Єжова до "дітей ворогів народу" ставилися цивілізованіше" – захисник про затримання Гриценка (оновлено)
Loading...