фото ukranews.com

Порошенко підписав закон про захист дітей від секс-експлуатації

  Таким чином, встановлюється мінімальний вік статевого повноліття, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини

  Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації". Про це повідомила прес-служба глави держави.

  Ухвалення відповідних змін та доповнень сприятиме підвищенню стану захисту та дотримання прав дитини в Україні, наблизить українське законодавство до міжнародних стандартів забезпечення захисту дитини від сексуальної експлуатації, дозволить Україні виконати рекомендації Комітету ООН з прав дитини та Європейського комітету з соціальних прав Ради Європи. 

  Європейський комітет із соціальних прав Ради Європи у 2011 року виніс щодо України заключний висновок, в якому констатував невідповідність практики застосування пункту 10 статті 7 "Право дітей та підлітків на захист" Європейської соціальної хартії (переглянутої), що по суті стосується нездатності України захищати дітей від їх залучення до проституції та порнографії.

  Законом передбачені зміни до статті 155 КК України, якими криміналізуються добровільні статеві стосунки з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою. Таким чином, встановлюється мінімальний вік статевого повноліття, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини, а також не виникає потреби в обов'язковому проведенні судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, що суттєво полегшує процес кваліфікації та доказування цього злочину.

  Крім того, використання запропонованого у Законі вікового критерію та відмова від вживання терміна "статева зрілість" різко знизить ймовірність об’єктивного ставлення у провину, оскільки суб’єктивна сторона цього складу злочину вимагає від винного усвідомлення, що потерпіла особа не досягла статевої зрілості, йдеться у повідомленні.

  Як повідомляв 5.UA, у січні 2018 року в аеропорту "Київ" затримали двох сутенерок, які переправляли за кордон дівчат для сексуальної експлуатації. 

  Попередній матеріал
  Наслідки масових страйків: Air France скасував 30% рейсів
  Наступний матеріал
  Ірина Луценко розповіла, що саме не дає Україні розірвати договір про дружбу з РФ

  Внаслідок російської агресії на Донбасі вбито 242 дитини – Порошенко

  Україна має денонсувати договори у межах СНД – які домовленості не чіпатимуть

  Порошенко: ЗСУ стали однією з найефективніших армій в Європі

  До Путіна на "ти": через звернення Порошенка у росіян почалась істерика

  "Вимушений, але виправданий крок": Порошенко прокоментував військові удари в Сирії

  Президент звільнив від податку організаторів фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА в Україні