Скандальний фільм про "грузинських снайперів" на Майдані: в суді свідчитиме Саакашвілі

Адвокати "беркутівців" під час судових засідань не раз посилалися на італійський фільм, а тепер виступають проти допиту Міхеіла Саакашвілі

13 лютого в суді допитуватимуть колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі. Він свідчитиме про події 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві, тобто про масові вбивства мітингувальників. Говоритимуть і про те, чи були на Майдані грузинські снайпери, передає "5 канал".

Суд присяжних зробив виняток і ще на етапі допиту потерпілих дозволив надати свідчення одному з ключових свідків – Міхеілу Саакашвілі. Про це клопотали прокурори ГПУ.

Саакашвілі хоче розповісти, чи справді під час Революції Гідності працювали так звані "грузинські снайпери", які нібито стріляли і у протестувальників, і в силовиків для того, щоб спровокувати сторони до активних дій.

Раніше в ефірі одного італійського телеканалу вийшов скандальний фільм, у якому двоє громадян Грузії зізнавалися, що під час Майдану близькі соратники Саакашвілі за гроші нібито вербували в Тбілісі найманців, а в Києві – наказали вести хаотичний вогонь у різні боки барикад.

Попри те, що адвокати "беркутівців" під час судових засідань не раз посилалися на цей фільм, виклик на допит Саакашвілі став для них несподіванкою. Тепер вони вже кажуть, що насамперед допитувати треба не Саакашвілі, на чиї гроші – як йшлося у фільмі італійців – нібито вербували снайперів, а тих двох грузинів, які були в цьому фільмі.

"Ми вважаємо, не варто пхати віз перед кіньми. У нас встановлений порядок розгляду справи. Допит свідків – це чергова стадія, яка, очевидно, буде десь восени. І на сьогодні ми фактично не досліджували італійський фільм і не слухали цих свідків. Говорити, власне кажучи, немає про що", – заявив адвокат колишніх "беркутівців" Стефан Решко.

"Ця інформація ним (Міхеілом Саакашвілі – ред.) надана... Вона повністю спростовує положення італійського відео і, напевно, також бажання сторони захисту звернути увагу на ті події, які відбувалися. Однак ми все-таки дочекаємося, коли він безпосередньо прийде до зали суду і дасть покази як свідок", – зауважив прокурор ГПУ Яніс Сімонов.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
День гідності та свободи
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": Ексклюзивне інтерв'ю з Романом Безсмертним
Наступний матеріал
"Закупив харчі та навідався до перукаря": чому рідні не вірять у самогубство курсанта у Харкові