Протасів Яр

"Система гнила, її очолює гнила людина": активіст розповів, як поліція Авакова допомагає "тітушкам"

Правоохоронці не відкрили жодного провадження щодо нападу на захисників Протасового Яру, а порушників – відпускають, каже Роман Ратушний

Голова ГО "Захистимо Протасів Яр" Роман Ратушний розповів, що в конфлікті між захисниками лісу від забудови і забудовниками поліція або нічого не робить, або допомагає забудовникам Геннадію Корбану й Олегу Левіну. Про це він повідомив в ефірі "5 каналу".

Ратушний пояснив: "1 травня 2019 року прийшов забудовник у супроводі "тітушок" (охоронна фірма "Ф-13" – була пов'язана з Сергієм Короткіх, одним зі спікерів Національного корпусу, дуже дружить із Аваковим-молодшим, про що публічно заявляв) і з поліцією охорони, яку сам Короткіх колись очолював. Їхні люди часто нападали на наших сусідів".

За словами Романа, у сутичках із охоронцями деякі активісти постраждали, а йому самому почали погрожувати. Жертви нападників писали заяви в поліцію, але правоохоронці систематично їх "губили", так і не порушивши жодної кримінальної справи, сказав Роман.

"На охорону будівництва зайшло нове кримінальне угруповання. Вони напали на координатора громади Юлю Кононенко (фронтовий волонтер)", – зазначив Ратушний. І додав, що активістка отримала струс мозку.

Він розповів, що члени громади затримали нападника і викликали поліцію. Правоохоронці доправили його до відділку і там відпустили, наголосив активіст: "Його відпустили і сказали громаді, що він "такий же громадянин, як і ви, ми не маємо права його затримувати".

"У кращому випадку вони бездіють, у гіршому – допомагають забудовнику. Це було неодноразово під час акцій протесту, коли вони допомагали "тітушкам", стояли з ними живим ланцюгом. І це майже в центрі столиці", – обурився він.

"Поліція захищає або власні, або чужі бізнес-інтереси. Є хороші поліцейські, яких меншість, – ними прикривається вся ця гниль, яку Аваков залишає у системі й консервує", – переконаний Ратушний.

"Є класні копи, але сама система абсолютно гнила, і її очолює абсолютно гнила людина. Я маю на увазі Арсена Авакова. Він перепризначений міністр під особисту відповідальність президента. Ще місяць тому був тимчасовим. Тепер, я так розумію, він уже постійний", – додав активіст.

"Ти виходиш захистити свій дім – і що робить поліція? У кращому випадку – нічого. Кожна людина в Україні може опинитися в ситуації, коли вона вийде один на один із криміналом, і держава за неї не впишеться", – сказав активіст.

Довідка. Роман Ратушний – голова ГО "Захистимо Протасів Яр", яка виникла в липні 2019 року у зв'язку зі скандальною забудовою зеленої зони в центрі Києва.

Згідно з інформацією активістів, 1 травня дніпровська компанія-забудовник ТОВ "Дайтона Груп", бенефіціарами якої є дніпровські бізнесмени Геннадій Корбан і Олег Левін, встановила паркан у Протасовому Яру і повідомила громаді про плани будувати на схилі три 40-поверхівки.

Протасів Яр – це 30 га лісу в центрі Києва, які входять до зони охоронюваного ландшафту. Активісти кажуть: термін оренди землі за рішенням Київради давно сплинув. Громада відмовилася погодитись із руйнуванням схилу шляхом забудови і почала боротьбу за збереження лісу і надання Протасовому Яру статусу регіонального заказника, аби запобігти подальшим спробам забудовників.

Протасів Яр на карті

За інформацією захисників Протасового Яру, 28 серпня один із бенефіціарів компанії-забудовника публічно погрожував Роману Ратушному у фейсбуці. Зокрема викраденням, яким раніше погрожував і представник забудовника Андрій Смирнов.

На сторінці ГО у Facebook зазначено, що 15 вересня 2019-го на координатора громади Протасового Яру Юлію Кононенко було скоєно напад. А в кінці вересня Роману Ратушному надійшла інформація з різних джерел про те, що його невдовзі мають викрасти і вбити. Також за будинком Ратушного зафіксували спостереження.

Попередній матеріал
У Кабміні будуть нові призначення та кадрові зміни – Гончарук
Наступний матеріал
Ранковий церемоніал, присвячений пам'яті загиблих за 242 дні оборони Донецького аеропорту – відео