Брифінг Артема Ситника

Ситник відзвітував про діяльність НАБУ за три роки: головні заяви

На антикорупційне відомство держава витратила 2 млрд грн протягом трьох років, за які НАБУ порушило більше 600 кримінальних проваджень

Роботу Національного антикорупційного бюро об'єктивно оцінювати не можна, поки не винесуть вироки у порушених детективами справах. Таке переконання висловив сам директор НАБУ Артем Ситник, він провів прес-конференцію за підсумками трирічної роботи відомства. Подробиці – від кореспондента "5 каналу" Ірини Герасимової.

Протягом години – а саме стільки тривала прес-конференція чільника НАБУ – Ситник висловлювався досить обережно. Намагався не коментувати та не надавати прогнозів щодо резонансних справ. Загалом заявив, що його відомство за останні три роки розбило кругову поруку чиновників у корупції.

Побідкався, що і досі не вистачає співробітників – четверта і остання хвиля набору детективів до Бюро має відбутися одразу після травневих свят. Але підкреслив – навіть чинні працівників НАБУ довели свою чесність. Відомі випадки, коли детективи відмовлялися брати хабарі у розмірі 500 тис. грн.

На антикорупційне відомство держава протягом трьох років витратила 2 млрд грн. За цей час НАБУ порушило більше 600 кримінальних проваджень. Однак, як наголосив Ситник, поки не буде створений Антикорупційний суд, усі справи Бюро будуть застрявати у нинішніх судах.

"Ми нарешті похитнули касту недоторканних, яка формувалась дуже довгі роки в Україні. 4-5 років тому було неможливим провести розслідування щодо діючих чільників Рахункової палати, Центральної виборчої комісії, Державної аудиторської служби, Державної фіскальної служби. Усі ці особи викриті на корупції, докази зібрані, а більшість справ – передані до суду. На черзі справи щодо посадовців з низки міністерств та відомств, народних депутатів, суддів, керівників великих державних підприємств", – заявив Ситник.

Серед "свіжих" досягнень – Ситник відзвітував, що детективи НАБУ у продовження зірваної операції щодо корупції в Міграційній службі наприкінці минулого року, напередодні затримали працівника СБУ на величезному хабарі у $47 тис.

Серед проблем, з якою нині стикаються працівники Бюро, як стверджує чільник відомства – це неможливість встановлювання прослуховування. Поскаржився, що народні депутати ніяк не можуть ухвалити відповідний закон, який би вирішував відповідне питання

Дивіться також фотогалерею:

"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Містере Труханов, ви корупціонер?": охоронці чільника Одеси побили журналіста ВВС після запитання – відео
Наступний матеріал
Півмільярда на безпеку: у Міноборони розповіли про реконструкцію складів із озброєнням

"Рук бракує": Ситник розповів про корупцію в оборонному секторі

Три роки діяльності НАБУ: брифінг Артема Ситника – відео

Холодницький та Ситник у Раді: офіційно та неофіційно про звіт антикорупціонерів

Ситник заявив, що ніякого конфлікту між НАБУ і САП немає

"Обмін люб'язністю": у ВР Холодницький покепкував щодо кандидатури наступника

Кримінальне провадження проти Холодницького: виступ керівника НАБУ Артема Ситника у ВР – відео