Кір, захворювання, інфекція

Україна увійшла до трійки країн Європи, де найбільше хворіють на кір – ВООЗ

  Разом з Україною, найбільший рівень захворюваності зафіксували в Італії та Румунії

  Цьогоріч Україна опинилась у трійці європейських країн з найвищими показниками захворюваності на кір. Про таке повідомили у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ), передає УНІАН

  Як стало відомо, разом з Україною, найбільший рівень захворюваності зафіксували в Італії та Румунії. При цьому, 2016 року в європейському регіоні низьку кількість випадків цього захворювання – трохи більше 5 тисяч. Але вже 2017 року їх було більше 21 тисячі. Серед хворих 35 людей померли.

  "Кожен новий випадок кору в Європі нагадує нам про те, що невакциновані діти і дорослі, хоч би де вони жили, перебувають у групі ризику інфікування і самі можуть сприяти подальшому поширенню хвороби", - зазначила директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Жужанна Якаб.

  Вона наголосила: "Понад 20 000 випадків кору і 35 втрачених життів за один лише 2017 рік - це справжня трагедія, і ми не можемо змиритися з такою ситуацією".

  У ВООЗ відзначають, що у Румунії, Італії та в Україні, де зафіксували найбільшу кількість хворих на кір, скоротилися масштаби планової імунізації. Зокрема, спостерігається незмінно низький рівень вакцинації у маргіналізованих групах, відбуваються перебої у поставках вакцин, а система епіднагляду в цілому працювала неефективно.

  Торік же великі спалахи кору та краснухи зафіксували ще у 12 країнах, зокрема, Великій Британії, Німеччині, Греції, РФ, Сербіх і Франції. До кінця року їх вдалося втамувати.

  Тим часом в Європейському бюро ВООЗ наголошують: ліквідація кору і краснухи - пріоритетне завдання, яке взяли на себе зобов'язання виконати всі країни Європейського регіону. Станом на кінець 2016 року ендемічну передачу кору перервали 42 з 53 країн регіону.

  У Всесвітній організації охорони здоров'я нагадують, що жертвами хвороби, а також її переносниками найчастіше стають ті, хто не зробив щеплення від кору. Спалахи вірусу триватимуть, доки кожна дитина і дорослий з групи ризику не отримають належний захист.

  Попередній матеріал
  Розстріли на Майдані: в ГПУ заявили про звуження кола підозрюваних
  Наступний матеріал
  Закуток для усамітнення та паркова зона: яким буде меморіал Героям Небесної Сотні