Реанімація

Вже 3 роки як дозволено: близькі пацієнтів можуть відвідувати хворих у реанімації без обмежень у часі – Супрун

Втім є певні обмеження: біля пацієнта одночасно може перебувати не більше двох людей

В Україні близькі пацієнтів, які перебувають у реанімації, мають право їх там відвідувати. Медичним закладам заборонено обмежувати візитерів у часі чи не пускати до реанімації через "не той вік". Про це написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

"Закриті реанімації (відділення інтенсивної терапії) – пережитки совєцького союзу, з якими досі стикаються близькі пацієнтів у лікарнях. Хоча вільний доступ до реанімацій дозволений Наказом МОЗ України №592 вже 3 роки", – написала Супрун.

За її словами, в деяких лікарнях пускають лише на короткий проміжок часу, в деяких – лише у встановлені години, а десь ще й беруть за це хабар.

"Маємо вкотре нагадати, що відвідувачі будь-якого віку мають право вільно перебувати поруч із пацієнтами у відділеннях інтенсивної терапії 24/7. Це право забезпечує заклад охорони здоров’я", – зауважила в. о. міністра.

Вона також додала, що, згідно з дослідженнями, відкритими відділення інтенсивної терапії є лише в одному з п’яти випадків: 21% відвідувачів мали безперешкодний доступ у цілодобовому режимі. Натомість кожному десятому довелося виборювати право на вхід. Але питання доступу не пов’язані з корупційними складовими: лише у 4% від родичів вимагали хабара.

"У розвинених країнах перебування близьких пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії – звична практика. Звісно, є чітко прописані правила, які не можна порушувати. Якщо їх дотримуватися – це зовсім не заважає лікарям у роботі, а пацієнту допомагає одужати. Це приклад пацієнто-орієнтованої медицини, до якої ми прагнемо в Україні", – написала Уляна Супрун.

Як поводитися у відділеннях інтенсивної терапії:

  1. Майте при собі антисептичну рідину для дезінфекції рук і постійно нею користуйтеся. Руки – найбільше джерело поширення інфекцій.
  2. Якщо ви відчуваєте себе застудженим, не заходьте до палати, не наражайте близьку людину та інших пацієнтів на небезпеку.
  3. Не заходьте до реанімації у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння або із сильним запахом тютюну.
  4. Ви потрапите в незвичне середовище: навколо вас будуть тяжкохворі люди, багато різних запахів та звуків. Налаштуйтеся на це перед входом у палату та стримуйте емоції.
  5. У жодному разі не чіпайте апаратуру, до якої підключені пацієнти, це може бути критичним для їхнього здоров’я і життя. Якщо апаратура почала незвично звучати або вам здалося, що з пацієнтом щось трапилося, терміново покличте медичний персонал. У жодному разі не намагайтеся щось зробити із пацієнтом та апаратурою самостійно. В таких випадках не панікуйте, не кричіть, залиште палату та довіртеся лікарям.
  6. Дослухайтеся до інструкцій, порад та прохань медичного персоналу. Не заважайте медикам, не конфліктуйте з ними. Команда відділень працює задля того, щоб зберегти життя та допомогти пацієнту. Вони кваліфіковані та досвідчені фахівці.
  7. Поважайте комфорт інших пацієнтів, не розмовляйте голосно, не роздивляйтеся людей, не заходьте до інших палат. Будь-яке питання краще обговорити з медичним персоналом поза палатою.
  8. Не користуйтеся мобільним телефоном у палаті. Не фотографуйте палату, персонал, інших пацієнтів та їхніх родичів. Ставтеся з повагою до приватності інших людей.
  9. Медичний персонал може попросити вас вийти з палати через необхідність провести певні маніпуляції з вашою близькою людиною або ж із іншими пацієнтами. Будь ласка, дослухайтеся цих прохань.
  10. Подбайте про свій стан, бо він впливає на стан вашої близької людини. Не треба перебувати у палаті цілодобово. Вам необхідно регулярно їсти та спати, виходити з приміщення.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Супрун прокоментувала ситуацію зі здачею аналізів Порошенка і Зеленського.

Також дивіться фотогалерею за темою:

Обстріл Мар’їнки: пошкоджено лікарню та приватні будинки

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Не лише реєстрація: які документи необхідні для першочергового зарахування дитини в перший клас
Наступний матеріал
Справа Овчаренка: активісти "Відсічі" прийшли з перформансом до суду – фото

Супрун прокоментувала ситуацію зі здачею аналізів Порошенка і Зеленського: що саме сказала

Супрун розповіла, де найкраще здати аналізи на перевірку вмісту наркотиків і алкоголю

Не нервувати і голосувати: Уляна Супрун порадила, як пережити вибори

Реформування аптек: Супрун назвала найбільші прогалини в законопроекті

Опоненти скоригували підозри: Супрун розповіла, як просувається судовий процес проти неї

Супрун пояснила, як мікропластик потрапляє до нашого столу