Канадський хірург Роман Козак

"Є бажання трохи віддати цій країні": канадський хірург безкоштовно робить операції військовослужбовцям ЗСУ

Вже за тиждень до львівського військового госпіталю приїде ціла бригада пластичних хірургів

Канадський хірург проведе з десяток благодійних операцій військовослужбовцям у Львові. Операції малоінвазивні – для пацієнтів із проблемами суглобів, спини та органів тазу. Чому іноземець для своєї волонтерської місії обрав саме Україну, знає Марта Шикула.

Ще вчора військовослужбовець Володимир Розквас не міг нормально ходити. Через травму, отриману на фронті, у нього віднімалася нога та пальці.

"Я не міг ходити, я йшов, кривив, йшов як п’яний, на ногу не міг стати, нога віднімала. От звідси і от сюди. Пальці німіли, я ногу не чув. Все тепер відпустило", – каже військовослужбовець Володимир Розквас.

Операція тривала менш як пів години. Її зробив професор університету Онтаріо – Роман Козак. Він – син емігрантів. Його батьки виїхали до Канади за часів Другої світової. Нині хірург у львівському військовому госпіталі з волонтерською місією – допомагає українським захисникам.

"Мої батьки залишили Україну в тяжкі часи, в 40 роках, приїхали в Європу, мали добре життя, мали родину, нас виховали. Я зараз маю більше часу, і я можу трошки віддати те, що вони нам дали і то є моє бажання трошки віддати, то що ця країна дала моїй родині", – розповідає хірург із Канадик.

Малоінвазивні операції – це оперативне втручання, яке не завдає значної травми тканинам і органам пацієнта. Під час неї не застосовується навіть загальний наркоз, лише місцевий.

"Я хочу допомогти розвивати вашу інтервенційну радіологію. Це є спеціалізація в радіології, де ми помагаємо лікувати пацієнта, не тільки робити діагностику. Так що ми лікуємо мінімально інвазійними способами. Ми не розрізуємо, ми робимо дуже маленький отвір у шкірі і так, що операція є менша, для пацієнта є легше перенести ту операцію", – пояснює хірург Роман Козак.

Українські медики метод малоінвазивних операцій у своїй практиці також використовують. Утім досвід мають невеликий. Його перебирають у досвідченішого колеги.

"Це хірургія, яка керується апаратами, тобто це технологія. В суглоби можна вводити ін'єкції, але теж контролюється рентгенологічним обладнанням. Або ультразвуковим. Це дуже позитивно, що є лікар, який може приїхати і вчити тут, а не виїжджати нашому лікарю в Канаду, коли йдуть бойові дії", – зауважив головний хірург військово-медичного центру Ігор Богдан.

Роман Козак – не єдиний канадець, який допомагатиме українським армійцям звестися на ноги. Вже за тиждень до львівського військового госпіталю приїде ціла бригада пластичних хірургів. Вони виправлятимуть наслідки травм, яких бійці зазнали на фронті.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
"Не служить зараз Україні, а обслуговує": Безсмертний про міністра Пристайка
Наступний матеріал
На 90 мільйонів: херсонські браконьєри виловили 1600 червонокнижних крабів

Вага пухлини, як половина самої дитини: у Львові успішно прооперували триденне немовля – подробиці

"100 очей": у Києві роблять безкоштовні операції тим, хто втратив зір на Донбасі

Медичний "десант" у Львові: канадські нейрохірурги вже 7-й рік рятують маленьких українців

Одна нирка – два життя: дніпровські хірурги провели унікальну операцію

На милицях і з нестерпним болем: дівчина просить допомоги для операції на нозі

Куля пройшла через око і мозок: у Дніпрі лікарі врятували життя військовому з тяжким пораненням