Вакцина, захворювання, кір

За тиждень в Україні на кір захворіли 783 особи, одна дитина померла

  Ситуація із захворюваністю на кір в Україні стабілізувалася

  В Україні за минулий тиждень на кір захворіло 783 особи, що на 5% менше проти попереднього тижня, в Одеській області померла новонароджена дитина. Про це на брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на кір сказав генеральний директор державної установи "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Володимир Курпіта, передає "Укрінформ".

  "За оперативними даними Центру громадського здоров'я, за восьмий тиждень 2018 року на кір захворіли 783 особи, з яких 294 дорослих і 489 дітей. Це на 5% менше, ніж попереднього тижня, і ми можемо констатувати, що ситуація із захворюваністю на кір в Україні стабілізувалася. Ми не говоримо про зниження захворюваності, але про стабілізацію процесу", – сказав він.

  За його словами, від початку року через ускладнення кору померли семеро людей – п'ятеро дітей та двоє дорослих. П'ять хворих померло в Одеській області, одна дитина – в Івано-Фанківській області, ще одна людина – в Закарпатській області.

  "Після минулого брифінгу зареєстровано сьомий випадок смерті в цьому році – померла новонароджена дитина в Одеській області, яка прожила всього декілька годин після народження. Мати у період вагітності захворіла на кір, була госпіталізована, проте через день самовільно покинула відділення. Наразі ми з'ясовуємо всі причини смерті новонародженої дитини", – сказав Курпіта.

  Загалом, за даними МОЗ, упродовж восьми тижнів від початку року на кір захворіло 5 тис. 839 осіб, з яких 1 тис. 981 дорослий та 3 тис. 858 дітей. До медзакладів госпіталізовано 3 тис. 945 осіб.

  Курпіта також проінформував, що найбільше хворих на кір зареєстровано в Івано-Франківській області – 1204, Закарпатській – 980, Одеській – 965, Чернівецькій - 594 та Львівській областях – 411 випадків. Найменше на кір хворіють у Чернігівській та Харківській областях – по три випадки, Сумській та Луганській – по чотири випадки, Черкаській та Херсонській областях – по 14 випадків захворювання на кір.

  За словами гендиректора "Центру громадського здоров'я МОЗ України", у 2017 році рівень планової імунізації зріс удвічі порівняно з 2016 роком. Так, згідно з Національним календарем щеплень, планово вакциновано 93,3% дітей віком одного року по всій Україні і 90,7% дітей віком шість років. Також у межах заходів із проведення посиленої імунізації, станом на 22 лютого щепленням охоплено 76,2% дітей, які свого часу пропустили першу дозу КПК, і 80,9% дітей, які своєчасно не отримали другої дози КПК.

  Загалом станом на 22 лютого залишок вакцин від попередніх поставок становив 158 тис. доз.

  Попередній матеріал
  Американський безпілотник Global Hawk пролетів уздовж окупованого Криму
  Наступний матеріал
  Порошенко провів розмову з Лукашенком: що відомо

  "Гучна заява": Москаль вилаявся на адресу очільниці МОЗ Супрун

  "Таких випадків ще не траплялося": на Одещині від кору помер новонароджений малюк

  За тиждень в Україні на кір захворіли 930 осіб, одна жінка померла

  Брифінг щодо ситуації з захворюваністю на кір та з вакцинацією проти кору в Україні – відео

  На Прикарпатті лютує кір: померла молода жінка, що мала тяжкі ускладнення

  Порожні класи та налякані батьки: яка ситуація із грипом та кором у школах Києва