Роман Ратушний

"Займаються криміналом або покривають його": активіст назвав прізвища в оточенні Зеленського

За словами Романа Ратушного, Офіс президента "загубив" журналістське звернення, у якому йшлося про погрози Андрія Смирнова членам ініціативної групи проти забудови Протасового Яру

Голова ГО "Захистимо Протасів Яр" Роман Ратушний розповів, що президент Володимир Зеленський і слідчі органи ігнорують повідомлення захисників парку Протасів Яр про погрози від адвоката Андрія Смирнова, який, за словами активіста, представляв інтереси компанії-забудовника ТОВ "Дайтона Груп". 

"Геннадій Корбан є бенефіціаром будівництва. Олег Левін, судячи зі слів Андрія Смирнова, – теж", – розповів активіст. Він додав, що водій Корбана є засновником скандальної компанії-забудовника, а сам Корбан був засновником фірми, яка є юридично особою-засновником "Дайтона Груп" (компанія-забудовник Протасового Яру – ред.).

"Там усюди люди Корбана, а подекуди – й сам Корбан безпосередньо. Ще й заступник голови ОП Андрій Смирнов казав, що Геннадій Корбан має до цього стосунок", – додав Ратушний.

Роман розповів, що у серпні 2019 відбулася його зустріч із Андрієм Смирновим – представником забудовників Корбана і Левіна (приблизно через місяць після цієї зустрічі Андрія Смирнова було призначено заступником голови Офісу президента Андрія Богдана – ред.). За словами Ратушного, коли він відмовився за матеріальну винагороду вплинути на громаду, яка протестує проти забудови лісу, Смирнов почав йому погрожувати.

Ту розмову зі Смирновим активіст записав і виклав на сторінці ГО "Захистимо Протасів Яр" у Facebook.

"Корбан, не отримавши жодної відповіді ні від мене, ні від Смирнова, почав публічно погрожувати сам у соцмережах", – розповів Роман.

"Після зустрічі зі Смирновим ми одразу почали комунікацію з Офісом президента. Неофіційно просили, по-перше, не призначати цю людину (Андрія Смирнова – ред.) в Офіс президента. А потім ми комунікували стосовно того, що от "ви призначили, тепер зустріньтесь, будь ласка, тому що вище за Смирнова тільки ви по факту" (у всіх інших конфлікт інтересів). Але він (Зеленський – ред.) це успішно ігнорував", – переказує Ратушний своє спілкування з ОП.

Під час пресмарафону 10 жовтня 2019 журналісти запитували президента щодо ситуації навколо забудови Протасового Яру та історії з погрозами Смирнова активістам. Крім того, за словами Ратушного, президенту передавали звернення, одне з яких в ОПУ... "загубили".

30 листопада 2019 Роман Ратушний зустрівся з гарантом.

"Він (Зеленський – ред.) просто написав пост про те, що хоче зустрітися з побитими студентами Євромайдану. Я, як один із побитих студентів, потрапив у цю когорту", – пояснив Роман.

Активіст розповів, що під час зустрічі з президентом Зеленським повідомив йому про минулі погрози заступника Богдана.

"Я його чітко тоді запитав на зустрічі. Зеленський відповів: "Він же ж погрожував до призначення". У нього позиція була чітка, що "ми своїх не будемо здавати". Він це не озвучував, але це читалося", – зауважив Ратушний.

Наприкінці грудня з'явилося публічне звернення до президента від Сергія Притули з проханням розібратися у ситуації навколо забудови Протасового Яру та погроз Ратушному. Після цього, сказав Роман, йому зателефонували "згори".

"Мене набрав Кирило Тимошенко (якого просили не робити комунікатором від Офісу президента, бо його батько є менеджером Корбана і сам Кирило Тимошенко має конфлікт інтересів). Він сказав, що "вас будет лично набирать Иван Баканов". Ми поговорили з Бакановим телефоном. Жодного кримінального провадження (через погрози Смирнова – ред.), наскільки мені відомо, СБУ досі не відкрила, хоча розмова була перед Новим роком. Єдине сказали: "Якщо за вами хтось буде стежити, надсилайте нам фотографії й інформацію", – згадав Ратушний.

Активісти подали заяви в Офіс генпрокурора і Нацполіцію, додав він.

"ГПУ відмовилася реєструвати кримінальне провадження за погрозами Смирнова, пославшись на вже закрите кримінальне провадження за погрозами Корбана мені, яке вела Нацполіція", – саме до цієї справи ГПУ й порадили долучити заяву про погрози Смирнова, зазначив активіст.

Кримінальне провадження про погрози Корбана закрили ще перед Новим роком, уточнив Ратушний, але дізнався він про це в січні, до того ж неофіційно. Він додав, що нині активісти надіслали запит і чекають на відповідь, щоб оскаржити це рішення, мовляв, не було жодних слідчих дій. Навіть жодного разу не зателефонував слідчий, наголосив активіст.

"Вони просто його відкрили для галочки і закрили", – підсумував Ратушний.

"Ми зараз на стадії погроз. Корбан не раз казав в інтерв'ю, що в нього є формула: "Влюби, не можешь влюбить – купи, не можешь купить – убей". От ми зараз десь ближче до третьої стадії", – підсумував Роман Ратушний.

"Дуже сумно, що президента оточують такі люди як Андрій Богдан, Андрій Смирнов, які безпосередньо цим криміналом займаються або покривають його", – підсумував він.

Довідка. Роман Ратушний – голова ГО "Захистимо Протасів Яр", яка виникла в липні 2019 року у зв'язку зі скандальною забудовою зеленої зони в центрі Києва.

Згідно з інформацією активістів, 1 травня дніпровська компанія-забудовник ТОВ "Дайтона Груп", бенефіціарами якої є дніпровські бізнесмени Геннадій Корбан і Олег Левін, встановила паркан у Протасовому Яру і повідомила громаді про плани будувати на схилі три 40-поверхівки.

Протасів Яр – це 30 га лісу в центрі Києва, які входять до зони охоронюваного ландшафту. Активісти кажуть: термін оренди землі за рішенням Київради давно сплинув. Громада відмовилася погодитись із руйнуванням схилу шляхом забудови і почала боротьбу за збереження лісу і надання Протасовому Яру статусу регіонального заказника, аби запобігти подальшим спробам забудовників.

Протасів Яр на карті

За інформацією захисників Протасового Яру, 28 серпня один із бенефіціарів компанії-забудовника публічно погрожував Роману Ратушному у фейсбуці. Зокрема викраденням, яким раніше погрожував і представник забудовника Андрій Смирнов.

На сторінці ГО у Facebook зазначено, що 15 вересня 2019-го на координатора громади Протасового Яру Юлію Кононенко було скоєно напад. А в кінці вересня Роману Ратушному надійшла інформація з різних джерел про те, що його невдовзі мають викрасти і вбити. Також за будинком Ратушного зафіксували спостереження.

Попередній матеріал
Відкриття дня від ПЦУ: чому українці пірнають в ополонки на Водохреще та звідки традиція
Наступний матеріал
У Кабміні будуть нові призначення та кадрові зміни – Гончарук