Розгін студентського Майдану

Злочини проти Майдану: чому вироків у справі чекають роками

Згадували, зокрема, про суддів, які виносили неправомірні рішення щодо учасників Революції Гідності

У Києві 19 лютого адвокати, прокурори, активісти та рідні героїв Небесної Сотні дискутували про те, чому досі не покарані ті, хто чинив злочини проти євромайданівців. Передусім, йшлося про суди та суддів, повідомляє кореспондент "5 каналу".

Згадували і про тих суддів, які приймали неправомірні рішення щодо "автомайданівців", відкривали фейкові кримінальні провадження проти активістів. Озвучили і певні цифри. Так, 15% суддів (а це 48 осіб), що виносили неправомірні рішення, були звільнені з посад. У суді загалом було оскаржено 32 таких рішення.

Водночас, учасники дискусії зосереджували увагу на тому, що більшість із суддів, які ухвалювали такі рішення, залишились на своїх посадах. Частина з них були призначені на посаду пожиттєво.

Найбільш одіозних суддів пригадав член Адвокатської дорадчої групи, Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

"Всім відомий суддя Чаус, який бере хабарі і складає їх у банки, але насправді це суддя Майдану, який виносив рішення про позбавлення прав керування транспортним засобом людину, яка взагалі не їздила до Межигір'я. Не звільнений Вищою радою правосуддя і суддя Санін, всім відомий. Це людина, яка заборонила Майдан і зробила всіх нас злочинцями. Суддя Аблов, який зараз є заступником голови Окружного адміністративного суду міста Києва. Перша спроба розгону Майдану відбулась, власне, за рішенням пана Аблова, який зобов'язав "Беркут" розганяти Майдан". Суддя Дев'ятко – зараз дуже відомий суддя тим, що судить Януковича", – наголосив Маселко.

А от начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк додав: нині налічують 600 випадків незаконного позбавлення водійських посвідчень та виписання штрафів, зокрема і учасникам Автомайдану, і тим, хто брав участь у поїздці до Межигір'я. 

При цьому, у Генпрокуратурі скаржаться на брак слідчих для розслідування справ Майдану. Детальніше – дивіться у включенні: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У зоні АТО військовий смертельно поранив товариша по службі – штаб
Наступний матеріал
"За кілька місяців отримаємо вирок": у Харкові почали слухати справу про смертельну ДТП