Домашнє господарство

"Звірине нашестя" на Донеччині: що жене диких звірів до людських осель

Дикі звірі занадилися до мешканців прифронтових сіл Донеччини. Місцеві скаржаться – чи не після кожної ночі з курників зникає домашня птиця і рахують збитки

Побоювання мають стосунок і до факту, що лисиці є основними розповсюджувачами сказу. Ветеринари попереджають: хвора тварина може кинутися і на людину. Подробиці має коресподент "5 каналу" Анастасія Старостенко.

За останні кілька місяців мешканець Сартани Федір Воронков не дорахувався свійської птиці на щонайменше три тисячі гривень. Зовсім поруч від його будинку – берег річки. Звідти лисиці і приходять на вечерю.

"З двадцяти курей лишилося троє та один півень. З шести качок – один качур ходить. Зі скотиною те саме. Такого не було – в усіх домах зараз усе зникає, не лише в мене", - каже пан Федір.

Чи не щоночі навідуються дикі звірі і до пташника Ірини Лаго.

"Собаки волають щодня. Кожної ночі та кожного дня. Вони вже не бояться, не соромляться", - розповідає мешканка Сартани.

Місцеві розповідають: рудих хижаків тепер постійно помічають на вулицях села. "Бігають вулицями міста. Я помічав самицю (лисиці) з дітьми. Їх на загал десь троє чи четверо", - каже житель Сартани Іван Шалкін.

Селянам навіть вдалося зняти тварин на відео.

Місцеві кажуть, що до початку бойових дій у Сартані побачити хижака було нереально. Саме війну фахівці називають причиною звіриного нашестя, від якого потерпають десятки приазовських сіл. Лисиць, вовків, здичавілих псів до людських осель жене голод, а проведення мисливських сезонів на Донеччині заборонене, адже стрілянина може провокувати бойові зіткнення.

"У нас руки зв'язані. Щоб отримати дозвіл, потрібно пройти серйозну процедуру. Треба узгоджувати з командуванням Об'єднаних Сил, після - щоб було розпорядження голови Донецької обласної держадміністрації", - пояснює директор мисливсько-рибальського господарства "Приазов‘я" Микола Грек.

За спостереженнями мисливців, численність лисиць у Приазов’ї збільшилася щонайменше увосьмеро порівняно з довоєнними роками і досягла загрозливих масштабів. Ветеринари ж попереджають: ці тварини є основними поширювачами сказу.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Пуськи" на передовій: кого з чотирилапих пригріли бійці АТО – ФОТО

Собаки та коти на передовій
/
Собаки та коти на передовій
/
Собаки та коти на передовій
/
Собаки та коти на передовій
/
Собаки та коти на передовій
/
Тварини в АТО
/
Тварини в АТО
/
Собаки та коти на передовій
/
Собаки-розвідники
/
/
/
/
/
/
Собака Вульф на передовій
/
/
/

Попередній матеріал
"БлогПост": про ставки "регіоналів" на виборах-2019 та "двох Винників"
Наступний матеріал
Експерт: Світ зараз шукає можливості діалогу з Москвою