'Північний потік-2'
"Північний потік-2"
UA.News

Гарантія є: Брюссель і Берлін обіцяють зберегти транзит через Україну після запуску "Північного потоку-2"

  Позиція ЄК полягає в тому, щоб трубопровід споруджувався за тими ж правилами, що і всі інші в ЄС

  Брюссель і Берлін гарантують транзит газу через Україну після будівництва газопроводу "Північний потік-2". Про це заявили після переговорів у понеділок в Берліні міністр економіки і енергетики ФРН Петер Альтмайєр і віце-президент Єврокомісії у справах енергетичного союзу Марош Шефчович, повідомляє "Укрінформ".

  "Маю сказати, що Україна попри складні умови в останні роки, останні зими змогла надійним чином прокачати 97 млрд кубометрів газу, що стало новим рекордом. Це підтверджує, що транзит працює добре, що він має стратегічне значення для забезпечення газом не лише такої великої країни, як Україна, а й Центральної та Східної Європи. І наш пріоритет – зробити так, щоб і надалі транзит було збережено", – зауважив Шефчович.

  Що стосується "Північного потоку-2", то позиція ЄК полягає в тому, щоб трубопровід споруджувався за тими ж правилами, що і всі інші в ЄС.

  "Найкращий спосіб врегулювати всі правові і політичні чутливі моменти – переговори, в ході яких ми зможемо знайти рішення всіх проблем", – зазначив Шефчович.

  Він нагадав, що наближається 2019 рік, коли закінчується українсько-російський газовий контракт, і необхідно надати політичний імпульс, зокрема, за допомогою зустрічей на високому рівні, щоб простимулювати всіх – українців, росіян, ЄК – почати дуже інтенсивну роботу над тим, щоб подолати всі неузгодженості.

  Альтмайєр визнав зі свого боку, що "Північний потік-2" є "проектом з високим політичним контекстом". Він наголосив, що Німеччина зробила все можливе за допомогою Єврокомісії і під керівництвом ЄС, щоб Україна в останні роки була забезпечена газом, причому йшлося не тільки про транзит, а й реверс.

  Як повідомляв 5.UA, будівництво так званого "Північного потоку-2" (Nord Stream-2) створює напругу, що може перерости у велику російсько-українську війну.

  Попередній матеріал
  У Києві біля "будинку Арбузова" сталась стрілянина, є поранені
  Наступний матеріал
  Маск реалізує "божевільну" ідею з повітряною кулею для Falcon: що відомо

  Росія не обійдеться без української ГТС – Президент

  Компанії, причетні до будівництва "Північного потоку-2", не можуть вести бізнес в Україні – Аваков

  Дозвіл поки не надали: прем'єр Данії озвучив позицію відносно Північного потоку-2

  "Безпечне майбутнє в умовах агресії РФ неможливе": всі деталі з безпекового форуму в Києві

  Договір про дружбу з РФ, співпраця з СНД та "Nord Stream-2": головне з безпекового форуму в Києві

  Кулеба: На сьогодні відбувається дипломатична боротьба щодо реалізації проекту "Північний потік-2"