"Ми всі – Олег Сенцов": у центрі Братислави провели акцію на підтримку політв'язня за участі високопосадовців

Аналогічна акція відбувалась у цей же час у Празі, оскільки так і було задумано чеськими та словацькими митцями й інтелектуалами

У Братиславі відбулася сидяча акція протесту за звільнення Олега Сенцова та українських бранців Кремля.

Акцію організували небайдужі словацькі інтелектуали, митці, правозахисники. MY SME OLEG SENCOV (Ми всі – Олег Сенцов), долучились студенти, молодь, просто небайдужі люди, повідомив на своїй сторінці у Facebook громадський діяч, президент Центру глобалістики "Стратегія-XXI" Михайло Гончар.

"Акція відбувалась прямісінько у центрі столиці, на Hlavne namestie (Головній площі). Було приємно бачити у числі тих, хто сказав своє слово на захист українських бранців друзів України, таких як Саша Дулеба, Григорій Месежніков, Владімір Більчик та багато інших. Коли учасників IV Українсько-Словацького Форуму повідомили, що сьогодні увечері буде відбуватись акція на підтримку Олега Сенцова, у нас не було іншої думки як приєднатися! Відчули і державну підтримку. Заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар та співробітники посольства України приєдналися до акції, як і представники словацької влади. Словаки спраглі до інформації про українських бранців Кремля. А ще завдяки Людмилі Вербицькій, яка була одним з натхнеників цієї акції, ми провели прес-конференцію для словацьких ЗМІ, де однією з ключових тем були Олег Сенцов і доля бранців Кремля", – йдеться у повідомленні.

Аналогічна акція відбувалася у цей же час в Празі, оскільки так і було задумано чеськими та словацькими митцями й інтелектуалами – це була спільна акція, як спільно чехи та словаки протистояли 50 років тому вторгненню Кремля в Чехословаччину для придушення Празької весни.

"Нам усім потрібно продовжувати боротьбу за звільнення 70-ти бранців Кремля і наших полонених на Донбасі. Міжнародні хвилі підтримки спонукають до цього!", – резюмував Гончар.

Як повідомляв 5.UA, незаконно заґратований український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських бранців Кремля ще 14 травня. 7 серпня адвокат Сенцова розповів про погіршення здоров'я українця. 8 серпня сестра Сенцова отримала від нього лист, у якому українець каже, що "кінець близький, і він це не про звільнення". Зі слів сестри, ув'язнений майже не піднімається з ліжка і його стан здоров'я катастрофічний.

Дивіться також:

ФОТО: У Санкт-Петербурзі люди вийшли з вимогою звільнити українських в'язнів зі "списку Сенцова"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Повернення в професійну колію: як проходять курси англійської для ветеранів зі сходу
Наступний матеріал
Щорічне послання Президента Порошенка до Верховної Ради – трансляція

100 днів голодування: як у світі виразили підтримку Сенцову

Питання українських політичних заручників має стати однією з основних тем Генасамблеї ООН – Єльченко

Серпи, браслети і сокири: в Чехії собака відкопав скарб бронзової доби

Літало, лилося, палало: сутички під ГПУ у фото

Президент Естонії прибирала сміття у міському парку Дніпра – яка причина

"Рандеву": Роман Балаян розповів, чому Путін мазохіст