MH17

Нідерланди гостро відреагували на заяву Росії щодо MH17

Малайзійський "Боїнг" рейсу МН17 був збитий над Донбасом у липні 2014 року

Уряд Нідерландів заявив, що довіряє результатам розслідування Міжнародної спільної слідчої групи, які свідчать про вину Росії. Як мовиться в заяві уряду Нідерландів для "Радіо Свобода", там "взяли до уваги" озвучені Міністерством оборони Росії твердження – але у групі нагадали, що попередні заяви Міноборони Росії з цього приводу "неточно викладали факти".

"Нідерланди цілковито довіряють виявленим JIT (спільна слідча група – Ред.) фактам і зробленим висновкам. Розслідування JIT має щонайвищу підтримку міжнародної спільноти. Уряд твердо вирішив повністю співпрацювати з кримінальним розслідуванням, яке ведуть усі причетні країни, відповідно до резолюції Ради безпеки ООН 2166", – мовиться в заяві.

Тим часом у Росії її Генеральна прокуратура заявила, що вже передала 17 вересня представникові Нідерландів матеріали про правову допомогу у справі про збиття літака рейсу MH17.

У слідчій групі нагадали, що ще у 2014 році просили Росію надати всю інформацію в цій справі, а відтак у травні 2018-го також окремо запитувала конкретну інформацію щодо номерів, які були на кількох знайдених уламках зенітної ракети. Але, наголосили у групі, і ці, і низку інших запитань до Росії там залишили без відповіді, а в серпні 2018-го Росія письмово заявила, що JIT більше не має звертатися ні з якими додатковими запитами для отримання інформації в цій справі.

Крім того, засновник дослідницької пошукової мережі Bellingcat Еліот Гіґґінс спростував у своєму Twitter заяви Міноброни РФ про нібито фальсифікацію відеоматеріалів щодо збиття Boeing-777 MH17, представлених Міжнародною слідчою групою.

Так, російська сторона назвала відео Міжнародної слідчої групи (JIT) фейком, зокрема, через кадри з білою кабіною вантажівки. Нібито коли вантажівка з "Буком" опиняється в тіні дерев, освітлення верхньої правої частини кабіни залишається незмінним. Про це пише ТСН.

Гіґґінс пояснив, що верхня частина кабіни не біла, а темна, і лише здається білою, оскільки відсвічує сонце, а саме відео низької якості. Крім того, конвой, що перевозив "Бук", потрапив не тільки на відео, але і був сфотографований з супутника. Отже, наполягає розслідувач, відео – не підробка. 

Нагадаємо, вчора, 17 вересня 2018 року, в Міноборони РФ заявили, що ракета, яка збила рейс MH17,  була виготовлена на Долгопрудненському підприємстві в Підмосков'ї 1986 року і того ж року нібито відправлена до військової частини, розташованої в Україні. Нагадаємо, малайзійський "Боїнг" рейсу МН17 був збитий над Донбасом у липні 2014 року.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Три роки, майже 300 життів: у Нідерландах відкрили меморіал жертвам катастрофи МН17 – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Європейський центробанк презентував нові банкноти 100 і 200 євро
Наступний матеріал
"Пакунок малюка": які області вже отримали допомогу

Ми не ми і ракета не наша: нова російська версія про збитий ними ж "Боїнг" – "БлогПост"

У Нідерландах затримали двох російських шпигунів, які прямували до Швейцарії – ЗМІ

В Амстердамі на вокзалі чоловік накинувся з ножем на перехожих

Зеркаль розповіла, коли анонсують дату створення суду у справі катастрофи МН17

Офіційно: США розсекретять частину документів стосовно втручання РФ у вибори

Президент Південної Кореї прибув до КНДР