Північний потік-2

Рішення Бундестагу щодо "Північного потоку-2" може створити руйнівний прецедент – МЗС

  МЗС України звернулося до ФРН та Єврокомісії, щоб вони не дозволили газопроводу обійти директиву ЄС

  Можливе рішення Бундестагу в обхід правил ЄС щодо "Північного потоку-2" створить руйнівний прецедент для Європейського Союзу. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок, передає "Укрінформ".

  "В Бундестазі розглядається проєкт закону, покликаний імплементувати в німецьке законодавство Газову директиву ЄС. Сьогодні вночі він мав бути поставлений на голосування в редакції, яка дозволить вивести "Північний потік-2" з-під юрисдикції законодавства ЄС. Голосування не відбулося. Ця ситуація справді викликає занепокоєння, і українська сторона вже активно працює з ЄС та ФРН", – сказав Божок.

  Він зазначив, що міністр закордонних справ Вадим Пристайко особисто проводить консультації зі своїми європейськими колегами. За словами Божка, він також провів низку консультацій з європейськими дипломатами, в тому числі з послом ФРН в Україні Анкою Фельдгузен та главою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом. Окрім того, активно працює українське посольство в Берліні.

  "Наша позиція дуже проста: рішення Бундестагу в обхід правил ЄС щодо енергетичної лібералізації створить руйнівний прецедент для ЄС як інституції та його енергетичної безпеки. Тому ФРН має додатково зважити цю обставину. Європейська комісія має вжити всіх можливих заходів з метою забезпечення відповідності всіх держав-членів ЄС енергетичному законодавству та основоположним принципам Євросоюзу", – наголосив заступник міністра.

  Нагадаємо, сьогодні вночі, 8 листопада, німецький законодавчий орган Бундестаг не зміг проголосувати за поправки, які б дозволили газопроводу "Північний потік-2" обійти газову директиву Європейського Союзу.

  Попередній матеріал
  У Харкові суд не дозволив міськраді перейменувати проспект Григоренка на Маршала Жукова
  Наступний матеріал
  В Україні сповільнилася інфляція

  Німеччина розробила законопроєкт, який захищає газогін "Північний потік-2" від жорстких правил ЄС – Bild

  Євродепутат переконаний, що будівництво "Північного потоку-2" тепер можна тільки сповільнити

  "Північний потік-2" не допоможе: чому транзит газу буде й надалі проходити через Україну – Тука

  "Це посилює РФ і послаблює Європу": Зеленський відреагував на рішення Данії щодо "Північного потоку-2"

  США допоможе Україні зупинити "Північний потік-2" – Держдеп

  "Ми очікували цього" – Коболєв прокоментував дозвіл Данії на будівництво "Північного потоку-2"