Акція на підтримку Сенцова

Долучайтеся до петиції про підтримку Сенцова на сайті Білого Дому: до флешмобу приєдналися Сеітаблаєв, Геращенко і Зюбіна

Для того щоб зібрати необхідні сто тисяч підписів, залишилося п’ять днів

До Всеукраїнського флешмобу із закликом підписати петицію на сайті Білого Дому про підтримку Олега Сенцова та інших бранців Кремля долучилися музиканти, актори, спортсмени, кіномитці, політики, волонтери та активісти.

Відповідні відеоролики відомі українці публікують у соцмережах.

"Повною мірою сказати про себе, що я роблю принаймні те, що не потребує від мене життя, не потребує від мене голодування, поїздки на фронт. Це просто взяти телефон, просто зайти на сайт і підписати. Я закликаю всіх: не будьте байдужими", – наголосив кінорежисер Ахтем Сеітаблаєв.

Для того щоб зібрати необхідні сто тисяч підписів, залишилося п’ять днів. Станом на цю хвилину свої підписи залишили понад 33 тисячі людей. Зокрема, в тексті повідомлення наголошується, що Європейський парламент уже звернувся до Володимира Путіна щодо негайного звільнення Олега Сенцова, який голодує вже 113-й день, та інших українських політичних в'язнів, що перебувають у Росії.

До флешмобу вже приєдналися, зокрема, акторка Олеся Жураковська, Римма Зюбіна, тенісист Сергій Стаховський та уповноважений Президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

"Логіка цієї петиції до Білого дому саме в тому, щоб показати міжнародним партнерам, що звільнення Олега Сенцова і всіх інших політичних в'язнів – це питання не тільки України, це питання всього демократичного світу", – пояснила ініціаторка акції Олександра Матвійчук.

Як зазначила актриса театру та кіно Римма Зюбіна, після 100 днів голодування Олега Сенцова в суспільстві відчувається спад уваги до цієї теми, тож флешмоб має на меті дати українцям поштовх, пише "Укрінформ".

"У нас залишається 5 днів, бо 8 вересня закінчується збір підписів... Невже ми не можемо зібрати 100 тисяч підписів (щоб Білий дім розглянув петицію про звільнення Олега Сенцова – 5.UA), аби показати всьому світові, що ми не байдужі до долі Олега Сенцова?! Ми запускаємо флешмоб, бо дуже багато наших людей не знають, як це зробити. Ми всі відповідальні за те, що з ним станеться. Дивитися, як людина помирає, і нічого не робити – неприпустимо!" – сказала Зюбіна, уточнивши, що на сьогодні зібрано 33 тисячі підписів.

Нагадаємо, незаконно заґратований український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських бранців Кремля ще 14 травня. 7 серпня адвокат Сенцова розповів про погіршення здоров'я українця. 8 серпня сестра Сенцова отримала від нього лист, у якому українець каже, що "кінець близький, і він це не про звільнення". Зі слів сестри, ув'язнений майже не піднімається з ліжка. 8 серпня його сестра Наталя Каплан повідомила, що стан здоров'я Сенцова катастрофічний.

Дивіться також:

#FreeSentsov: Видовищна акція просто на Times Square у Нью-Йорку – ФОТО

акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
Перейменування столичної вулиці на честь Маккейна: що запропонував Порошенко

У США створили петицію із закликом врятувати Сенцова – необхідно зібрати 100 тис. підписів

Росія відмовилася від переговорів щодо обміну 36 громадян РФ на бранців Кремля – Геращенко

"Кремль бреше!": Геращенко прокоментувала вимогу РФ про особисте звернення Сенцова щодо помилування

"Ми пам'ятаємо тебе, лишайся": на Венеційському кінофестивалі режисер із РФ зі сльозами на очах закликав підтримати Сенцова

МЗС вимагає від Кремля допустити до Сенцова і Балуха "лікарів, яким можна довіряти"

Геращенко розповіла, доки Кремль утримуватиме українських бранців